1
koučink, historie, sport
koučink

Moje cesta ke koučinku

V dětství a dospívání jsem hodně sportoval. Byl jsem více na sportovištích a v přírodě, než v lavici. Stíhal jsem obojí, sport i školu. Měl jsem štěstí na trenéry, kteří mne naučili hodně pro sport, ale i pro život. Už tenkrát používali některé metody, které bych teď nazval koučinkem. Hodně mi daly kolektivní sporty. Jsem hrdý na to, že jsem byl kapitán hokojového týmu. Celkově na období dětství a dospívání vzpomínám rád. Byla to doba naplněná sportem a fajn lidmi, kteří mne obklopovali.

Během studia na Masarykově univerzitě jsem se aktivně podílel na Sametové revoluci zapojením v Moravském vysokoškolském stávkovém výboru v Brně. Po uvolnění podmínek pro podníkaní jsem založil vlastní firmu a 10 let dodával IT řešení pro jednotlivce i firmy. Těžil jsem z IT znalostí a užíval si práci s lidmi.

V roce 2000 jsem chtěl po 10 letech fungování a prosperování vlastní firmy získat více času pro sebe a rodinu. Odletěl jsem do Dublinu, kde začala moje dráha zaměstnance ve firmě Logica. Byl jsem u založení pobočky v Praze a během existence této pobočky jsem pracoval jako vývojář, vedoucí týmu, vedoucí týmů, projektový manažer, programový manažer a ředitel. Byla to zajímavá práce v IT a telekomunikacích a hlavně se skvělými lidmi.

Od roku 2014 jsem zpět u podnikání. Nejvíce času investuji do práce na sobě a užívání si života. Jako službu nabízím koučink pro klienty (koučí), kteří na sobě chtějí také pracovat a chtějí využít kouče k tomu, aby si sami odpověděli na důležité otázky, aby se rozhodli ke změně nebo naopak k udržení a posílení současného stavu.

aktulizace 02.08.2014
zveřejnění 21.07.2014